Wyszukiwarka

TARPAN
Stare Masiewo

Max. ilość miejsc:9

Agrokwatera w Puszczy Białowieskiej to agrokwatera TARPAN w Starym Masiewie - położona jest na przepięknej polanie masiewskiej w środku Puszczy Białowieskiej. Miejscowość Stare Masiewo (dawniej Masiewo I) jest starą wioską o tradycyjnej dla Puszczy Białowieskiej drewnianej zabudowie (w całej wsi tylko 3 domy są murowane). Wieś to typowa szeregówka z końca XVII w., gdzie czas zatrzymał się 50 lat temu. Drewniane domy, studnie z żurawiami i do niedawna - bruk z początku ubiegłego wieku nadają wsi niepowtarzalny klimat.   

Dom kwatery Tarpan jest wolnostojącym, drewniamym, całorocznym domem w całości przygotowanym dla gości. W kwaterze przygotowanych jest 8 miejsc noclegowych i wiele atrakcji.

Miejscowość Stare Masiewo wraz z kwaterą agroturystyczną Tarpan, w otoczeniu Puszczy Białowieskiej, jest wspaniałym miejscem wyciszenia od zgiełku współczesności. Skorzystanie z oferty agrokwatery w Tarpan jest "strzałem w dziesiątkę", ponieważ:

 • Dzikie jest piękne! Ostatni dziki las w Europie, a w nim żubry, wilki, rysie, rzadkie gatunki ptaków – dzięcioł trójpalczasty, białogrzbiety, sóweczka, bielik czy orlik.
 • Za nami przeżyjesz przygodę w sercu Puszczy Białowieskiej. Podążymy tropem wilka w poszukiwaniu dzikich żubrów, posmakujesz dzikiej przyrody w ostatnim naturalnym lesie na niżu Europy.
 • Jazda konna i rajdy konne po Puszczy Białowieskiej. Metody naturalne w nauce i treningu koni, nauka jazdy konnej na hucułach.
 • Fotografowanie dzikiej przyrody, roślin i ptaków, cisza, spokój to wszystko znajdziesz w tym miejscu.

Duży dom - Tradycyjny/ KTA Tarpan - Duży Dom

Przyjeżdżając do nas zamieszkacie w tradycyjnym drewnianym domu z sosnowych bali, z uroczym podwórkiem.

Do dyspozycji gości będzie cały dom dla maksymalnie 9 osób, a w nim:

 • pokój 4/5-osobowy (trzy oddzielne łóżka i jedno łóżko piętrowe);
 • pokój 3-osobowy (trzy oddzielne łóżka);
 • w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, kuchenka gazowa, talerze, sztućce, itp.) z tradycyjnym kaflowym piecem i dodatkowym łóżkiem;
 • przytulna łazienka z umywalką, kabiną prysznicową i WC;
 • dwa pokoje.

W kuchni stoi łóżko do wypoczynku dziennego lub dla osoby chrapiącej. Atrakcją kuchni jest również "spanie na szlabanie".

Przy domu znajduje się zadaszony taras, gdzie latem można wypoczywać i spożywać posiłki. Duże ogrodzone podwórko zapewni intymność i wypoczynek na świeżym powietrzu dla dorosłych oraz dzieci.

U gospodarzy można wypożyczyć canoe, rowery, pojeździć konno, powędrować leśnymi duktami z przewodnikiem.

WAŻNE - czas pobytu na kwaterze obejmuje zakwaterowanie od godziny 16 do godziny 12 w południe dnia następnego. Jednak ze względu na bardzo różne godziny przyjazdu/wyjazdu naszych Gości istnieje możliwość indywidualnych ustaleń podczas robienia rezerwacji.

Atrakcją kwatery są hucuły – prymitywne konie wyhodowane we wschodnich Karpatach. Nasze przyjechały z Bieszczadów, ze Stadniny Koni Huculskich w Seredniem Małym, a cztery urodziły się już w Puszczy. Hucuły to nieduże, spokojne konie, które szczególnie dobrze nadają się do nauki jazdy dla osób początkujących. Ich zrównoważony temperament doskonale sprawdza się również podczas wycieczek w terenie.

Konie cały dzień przebywają na 10 hektarowej łące z dwoma stawami dla żab i źródłem wody pitnej i trzecim stawem z rybami (część ze stawem rybnym jest dzierżawiona od sąsiada). Tutaj też zimą konie dostają siano do paśnika, a do żłobu trochę owsa z dodatkiem kredy i witamin. A jak nadchodzą ciepłe dni i już owoce zarumienią się na drzewach to i jabłka i gruszki znajdą się dla koni.

Jazdy prowadzi Andrzej Karczewski - instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna, lub inna upoważniona osoba, mająca takie uprawnienia. Każda osoba przed jazdą podpisuje oświadczenie o braku przeciwwskazań medycznych do uprawiania jazdy konnej, w przypadku niepełnoletnich robi to jeden z rodziców lub opiekunów. Udostępniamy toczki lub kaski (mamy różne rozmiary), oraz ogłowia i siodła, choć zainteresowani mogą jeździć na oklep (hucuły są bardzo wygodne).

Prowadzimy jazdy dla początkujących i mało zaawansowanych na lonżowniku, natomiast jeźdźcy bardziej zaawansowani mogą wybrać jazdę w terenie. Zawsze sprawdzamy stopień zawansowania jeźdźca, aby dobrać do niego odpowiedniego konia, oraz czas i stopień trudności jazdy terenowej. Uczestnicy jazd mają ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

CENNIK

Noclegi - wynajęcie całego domu:

 • od 1 do 4 osób 240 zł/doba,
 • każda następna osoba - plus 30 zł/doba.

Przyjmujemy miłe psy właścicieli, po wcześniejszym uzgodnieniu. Jednorazowa opłata za pobyt psa - 50 zł.

Uwagi:

 • stałym gościom zaprzyjaźnionym z naszą kwaterą udzielamy zniżek - ceny poza sezonem podlegają negocjacji;
 • w wakacje przyjmujemy na pełne tygodnie, np. od soboty do niedzieli;
 • Goście mają do dyspozycji cały dom, wraz z ogrodzonym podwórzem; na posesji znajdują się dwa domki dla gości;
 • w cenę wliczona jest bielizna pościelowa, drewno do pieców;
 • cena za nocleg obejmuje zakwaterowanie od godziny 16 do godziny 12 w południe dnia następnego, jednak ze względu na bardzo różne godziny przyjazdu/wyjazdu naszych Gości istnieje możliwość indywidualnych ustaleń podczas robienia rezerwacji.

Wyżywienie:

Polecamy regionalne wyżywienie u zaprzyjaźnionej gospodyni, sami zaś organizujemy ogniska.

Wycieczki - cena do uzgodnienia:

Istnieje możliwość zwiedzania całej Puszczy Białowieskiej z licencjonowanym przewodnikiem.
W grę wchodzą różne warianty:

 • zwiedzanie rezerwatów przyrody (teren Obrębu Ochronnego Rezerwat BPN, teren Puszczy Białowieskiej),
 • wycieczki po lesie,
 • "podglądanie przyrody" – obserwacje dziko żyjących zwierząt,
 • inne, na życzenie przebywających gości.

Andrzej Karczewski
Stare Masiewo 34 (dawniej Masiewo I)
17-220 Narewka

tel. 85 685 87 44

tel. kom. 793 455 702

mail: uah@op.pl

www.masiewo.eu